۱۳۹۵ تیر ۱۴, دوشنبه

دولت اقلیم کردستان عراق تهدیدات رژیم را محکوم میکند


 مسعود بارزانی، رئیس دولت اقلیم کردستان عراق
دولت اقلیم کردستان عراق، تهدیدات تروریستی پاسدار سلامی جانشین سرکرده سپاه پاسداران را محکوم کرد و این تهدیدات را ویرانگر خواند و طی بیانیه‌یی اعلام کرد: «تهدیدهای رژیم ایران خدمتی به روابط میان جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان نخواهد کرد» .
پاسدار سلامی طی سخنانی در پیش از خطبه‌های نمایش جمعه تهران گفته بود:« چنان‌چه دولت اقلیم کردستان عراق اقدامی علیه گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی در شمال عراق انجام ندهد، ایران خودش اقدام خواهد کرد.
کابینه اقلیم خودمختار کردستان عراق از رژیم ملاها خواست
به بمباران روستاهای مرزی اقلیم با ایران پایان دهد.
در بیانیه دولت خودمختار کردستان عراق که روز دوشنبه 7 تیر منتشر شد، آمده است روستاهای اقلیم کردستان عراق در روزهای گذشته هدف بمباران ارتش های جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بوده است.
در این بمباران ها چندین نفر از غیر نظامیان زخمی شده و اهالی روستاها ناچار به فراراز خانه های خود شده اند
رژیک در روزهای گذشته از درگیری با افراد مسلح حزب دموکرات کردستان ایران خبر داده و گفته است شماری از این افراد در جریان درگیری در روستائی در مهاباد کشته شده اند.  تلویزیون روداو در کردستان عراق اعلام کرد در این حملات پنج غیرنظامی از جمله سه کودک کشته شدند و چند نفر دیگر نیز مجروح گردیدند.
رژیم مناطق مرزی حاجی عمران را نیز هدف حمله قرار داده است و در این حملات دو چوپان مجروح شده اند همچنین مناطق برکما و باربزین در سیداکان واقع در چند کیلومتری مرز ایران در استان اربیل را هدف حملات سنگین قرار داده است.
پایگاه خبری سپاه پاسداران روز یکشنبه به نقل از پاسدار جنایتکار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه از "برخورد قاطع" با "گروه های مسلح و تروریست در مناطق مرزی شمال غرب کشور" گزارش داده است.
محمد پاکپور گفته است: "ضمن برخورد شدید با حضور و تردد تروریست های مسلح، مراکز استقرار آن ها در هر نقطه ای مورد هدف قرار خواهد گرفت."
حزب دموکرات کردستان ایران دو هفته پیش نیز در اشنویه با نیروهای سپاه درگیر شده بود.
پیشتر در روز شنبه پنجم تیرماه خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران ایران از درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و "اعضای گروه مسلح دموکرات" در مهاباد خبر داده بود.
همزمان وبسایت حزب دموکرات کردستان نیز گزارش داد که نیروهای سپاه پاسداران ایران روز جمعه ۴ تیر ارتفاعات کوهستانی مهاباد را هدف "حملات توپخانه‌ای" قرار داده است.
بنا بر این گزارش، سپاه پاسداران "به دلیل حضور پیشمرگه‌های حزب دموکرات کردستان ایران" با ادوات سنگین نظامی ارتفاعات کوهستانی "لندی شیخان" و کوهستان‌های "پنجوین" را هدف حمله قرار داده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر