۱۳۹۵ تیر ۳, پنجشنبه

جنایات جنگی روسیه در حلب و غوطه شرقی دمشق

بمباران شهر حلب توسط هواپیماهای روسی

رزمندگان سوریه با انتشار عکسها و تصاویری از جنایات جنگی روسیه علیه مردم سوریه می‌گویند. آنها به بمباران حلب و غوطه شرقی توسط جنگنده‌های روسیه اشاره می‌کنند:
فعالان سوری عکس هایی را از تپه بحاریه در غوطه شرقی منتشر کردند که شاهد درگیری هایی میان رزمندگان و نظامیان اسد و شبه‌نظامیان وابسته به آن است.
اپوزیسیون سوریه اعلام کرد مواضع متعددی که طی روزهای گذشته در غوطه شرقی در حومه دمشق از دست داده بود را از کنترل نظامیان اسد خارج کرده و دهها تن از سربازان اسد را به هلاکت رسانده و خودروها و تجهیزات نظامی آنها را منهدم کرده است. این درگیریها در مناطق تپه بحاریه و مقبره و مزارع غوطه شرقی شدیدتر از مناطق دیگر بود. طی روزهای اخیر رژیم اسد این مناطق را با توپخانه و موشک هدف آتشباری خود قرار داد و چندین بار نیز بمباران کرد.
در حلب نیز رزمندگان فیلمی را از بمباران هواپیماهای روسیه و اسد منتشر کردند که در حال شلیک بمبهای ممنوعه فسفری بر روی مناطق تحت کنترل رزمندگان هستند.
هواپیماهای روسی منطقه الملاح در شمال شهر حلب را با بمبهای فسفری بمباران کردند. این منابع اشاره کردند شهرک های عندان، حریتان و کفر حمرا بعد از بمباران دچار آتش سوزیهای شدید شد.
اطلاعاتی نیز از کشته و مجروح شدن شهروندان در این بمبارانها وجود دارد.
بیش از یک ماه است که هواپیماهای روسی مناطق تحت کنترل اپوزیسیون سوریه در حلب را با بمبهای خوشه‌یی و خلأزا بمباران می‌کنند.
در مرکز شهر حلب مدارس، بیمارستانها و بازارهای پر ازدحام هدف بمبارانهای روسیه قرار گرفته و علاوه بر ویرانی منازل مسکونی مردم تعدادی غیرنظامی شامل کودکان نیز کشته و مجروح شده‌اند.
گزارشگر الجزیره گفت: در بمباران مناطق مرج و باب النیرب در شهر حلب که تحت کنترل اپوزیسیون مسلح سوریه است دو کودک کشته شدند.
در بمباران جاده کاستلو که شهر حلب را به حومه آن متصل می‌کند پنج نفر کشته و تعداد دیگری از شهروندان زخمی شدند. شهرک کفر حمرا در شمال حلب نیز هدف بمبارانهای روسی قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر