۱۳۹۵ فروردین ۱۰, سه‌شنبه

شرایط بحرانی زندانی سیاسی آیت‌الله کاظمینی بروجردی، به‌رغم پایان محکومیت ۱۱ساله‌اش

 - نمایندگان زندانی سیاسی آیت‌الله کاظمینی بروجردی در گزارشی از مجامع جهانی حقوق‌بشر، برای نجات جان وی درخواست کمک کردند. آیت‌الله کاظمینی بروجردی به‌رغم پایان محکومیت 11ساله‌اش هم‌چنان در شرایط بحرانی در زندان به‌سر می‌برد.
در این گزارش از جمله آمده است: آیت‌الله سید حسین کاظمینی بروجردی 57ساله، از تاریخ 16مهر 1385 تا کنون به‌دلیل پایداری بر اعتقادات صلح طلبانه و جدایی دین از حکومت، تحت شدیدترین شکنجه‌های جسمی و روحی در بندهای انفرادی و عمومی زندانهای ایران، دوران محکومیت خود را می‌گذراند. این زندانی عقیدتی به‌دلیل شکنجه‌های طاقت‌فرسا به انواع
بیماریهای حاد و مزمن مبتلا گردیده و صدمات جسمانی جبران ناپذیری بر ایشان وارد شده است. از جمله می‌توان به بیماریهای قلبی و کلیوی؛ تنفسی، از دست دادن بیش از 90 درصد از بینایی یکی از چشمها، کاهش وزن بسیار، عدم تعادل هنگام راه رفتن و همچنین طبق آخرین گزارشات رسیده؛ چربی خون و کج شدن و تورم پاهایشان که باعث سخت شدن راه رفتن وی شده است. این در حالی است که آقای بروجردی، یک دهه است که از هر گونه درمان مناسب و دارو محروم بوده و حتی یک دقیقه هم مرخصی نداشته است. در حال حاضر ایشان به‌دلیل محرومیت از حق درمان، برای تسکین دردهایش تنها از مسکن استفاده می‌کند که تاثیری بر تسکین دردهای بسیار وی ندارد.
مشروح گزارش را از اینجا بخوانید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر