۱۳۹۴ اسفند ۲۹, شنبه

چهارشنبه سوری وهمنوائی آیت الله بی بی سی با آخوندها

درمیان سایتها و وبلاگها جستجویی کردم ببینم در باره چهار شنبه سوری چه نوشته اند. نوشته سایت فارسی زبان آیت الله بی بی سی و همنوائیش با رژیم که خطرات آتش سوزی را برجسته کرده بود بسیار جالب بود.
البته تعجبی نداشت که این آیت الله با سایر آیت الله ها چنین همنوائی داشته باشد. جالب تر اینکه این تبلیغاتچی استعمارگر به کمک آخوندها آمده و به تحریم چهارشنبه سوری فراخوان میدهد.
 این  در حالی است که همه ساله تمام فروشگاهها و سوپرمارکتهای اروپائی برای جشن سال نو بطور وسیعی اقدام به فروش ترقه و وسائل آتشبازی مینمایند. تمام این وسائل . ایمنی هستند و هیچکس از بکاربردن آنها ترسی ندارد.
شهرداریهای اروپائی خود زیباترین آتشبازیها را در شب سال نو برپا میکنند. تمام بیمارستانها و آمبولانسها در حالت آماده باش برای حوادث غیر مترقبه هستند و برای مقابله با هر گونه حادثه ای آماده اند.

  آیت الله بی بی سی مقاله اش را با توهین به فرهنگ و سنتهای ملی ما وبا این جمله نگران کننده و طعنه آمیز شروع میکند :
"خواندن "زردی من از تو، سرخی تو از من" در چهارشنبه سوری برای برخی یادگاری سرخ بر جای می‌گذارد که تمام عمر آرزوی زردی گذشته را می‌کنند."
   این سایت به سبک رژیم زهوار در رفته آخوندی از خطرات هرساله چهارشنبه سوری با یاد آوری آمار رژیم مینویسد :
  "تلاش‌های پلیس و تصاویر دردناکی که از تلویزیون ایران درباره مصدومان پخش می‌شود تاکنون نتوانسته تغییر چندانی در این وضعیت ایجاد کند."
 البته مردم ما این جشن و مراسم را سمبل سوزاندن ریش و ریشه آخوندها گرفته اند و هرگز تغییری در اراده آنان برای سرنگونی رژیم ضد انسانی و ضد ایرانی ایجاد نمیکند.

بی بی سی فارسی، سپس برای یک سایت که حرف و خواسته رژیم آخوندی را تبلیغ میکند دست زده و بطور مشروح نوشته های این سایت را برای فراخوان به تحریم چهارشنبه سوری تکرار میکند.
بی بی سی از این هم فراتر رفته و تهدید های پاسداران را هم یاد آوری میکند.
"به گفته آقای ساجدی نیا، به استناد قانون مجازات اسلامی، قاچاق و خرید و فروش مواد محترقه به طور غیر مجاز جرم محسوب می‌شود و خاطیان مجازات می‌شوند."
  درپایان بی بی سی غیرمستقیم به دو واقعیت در رابطه با چهار شنبه سوری اشاره میکند و آنهم اینستکه اولا چهارشنبه سوری دیگر فقط یک جشن و سنت ساده نیست بلکه "میدان جنگ" است. دوم اینکه مردم علیرغم همه تهدیدهای رژیم درهمه شهرها و بویژه در تهران وسیعاً از این جشن استقبال میکنند.
" قدیمی‌ترها می گویند که سال‌ها پیش چهارشنبه سوری فقط روز جشن و رقص و آواز بود و قاشق زنی، اما حالا شبیه "میدان جنگ" شده است.
در شهرهای بزرگ ایران، به ویژه در تهران، کمتر محله‌ای است که چهارشنبه سوری بدون صدای ترقه‌ها و مواد محترقه را تجربه کرده باشد، پیش‌تر فانوس بود و هفت ترقه که خطری در پی نداشت اما حالا نارنجک دست ساز است و کوزه که نتیجه انفجار آنها آسیب جسمی و تخریب اموال شهروندان در شهرهای مختلف است."
در پاسخ به این سخنگوی استعمار میگویم زمان آن گذشت که مردم ، اخبار را یا از رژیم میشنیدند یا از صدای بی بی سی، اکنون مردم، رسانه هایی که سخنگوی قدرت های ضد مردمی هستند را خوب تشخیص میدهند و تحریم میکنند و برای آنان کمترین ارزش و اعتباری قائل نیستند. آنقدر که خود این رسانه ها (از جمله بی بی سی فارسی) نیزوقتی چیزی میخواهند بگویند ناچارند از قول کسانی بگویند که زیر حاکمیت رژیم خمینی برای منافع حقیر خود دست به فروش خود زده اند و رو در روی همه سنتهای ملی بجای مقابله با سرکوبگری و شادی ستیزی رژیم اعدام و شکنجه به تحریم این جشن ملی میپردازند. این رسانه ها از آن خود فروشها بی آبرو ترهستند.
 آنکس که به مردم آسیب میرساند همان باند حاکمی است که قاچاق مواد مخدر را در دست دارد و هر روز تکرار میکنم  هر روزبه این بهانه شهروندان را اعدام میکند. در مرقد امام رضا بمب منفجر میکند تا آنرا برای لوث کردن مبارزه برحق مردم بکار ببرد.
به امید روزی که مردم ما بتوانند مثل همه مردم متمدن جهان جشن آتش بازی را بدون ترس در امنیت و شادی تمام جشن بگیرند. 
ارسال شده توسط Rahmat Bluknakhjiri در ۵:۳۷   

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر