۱۳۹۴ اسفند ۱۳, پنجشنبه

طرح مجلس برای اخّاذی جدید-اخذ عوارض اینترنت

رژیم راه جدیدی برای اخاذی از مردم و گسترش جو اختناق در فضای مجازی را میخواهد به راه بیاندازد.
به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر مجلس رژیم قصد دارد طرحی را به منظور اخاذی از کاربران اینترنتی به تصویب برساند.

یکی از معاونین وزارت بهداشت از طرحی به منظور اخذ عوارض برای استفاده از اینترنت در مجلس خبر داد.
 این طرح با بهانه دجالگرانه " هزینه کردن این پول برای ورزش و سلامت جوانان" عنوان شده است.
رژیمی که باندهای قاچاق مواد مخدّر گردانندگان اقتصاد و سیاست آن هستند اینگونه به فکر جوانان و دانشجویان افتاده است.
محمدرضا داوودآبادی فراهانی امروز در حاشیه همایش ملی «هم‌اندیشی سلامت دانشجویان» در جمع خبرنگاران درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر سلامت جوانان گفت: یکی از مشکلاتی که شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند این است که تحرک نوجوانان و جوانان را کاهش داده است و چون وقت زیادی را برای این شبکه ها صرف می کنند و تحرک قطعا کم شده است..
معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت افزود: طرحی را برخی نمایندگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرده اند که عوارضی را بر استفاده از اینترنت بگذارند و پول آن را خرج جوانان و سلامت آنها کنند.

فراهانی درباره آمار آسیب های اجتماعی در بین دانشجویان گفت: ما در حوزه معاونت دانشجویی وزارت بهداشت در حال انجام مطالعه جدیدی هستیم تا بتوانیم با ارائه آمار و ارقام ببینیم واقعا در چه وضعیتی قرار داریم.
این کارگزار رژیم درحالیکه بسیاری از حقایق را کتمان میکرد و جزأت اشاره به آنها را نداشت  درباره علت گرایش جوانان به آسیب های اجتماعی گفته است:  "نکته مهم این است که حوزه سلامت روان یک حوزه تک ساحتی نیست و با حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مرتبط است. این حوزه ها تحت تاثیر همدیگر هستند."
معاون دانشجویی، فرهنگی و امور مجلس وزارت بهداشت افزود: این گزاره درستی است که هر چقدر نرخ مشارکت های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی دانشجویان در دانشگاه ها کاهش پیدا کند که در دهه های اخیر هم کاهش پیدا کرده است، نرخ آسیب های اجتماعی افزایش پیدا کرده است.
وی یادآور شد: حتما فعالیت های فرهنگی و دانشجویی می تواند بر حوزه آسیب های اجتماعی تاثیر می گذارد. آن کسانی که دغدغه مند هستند و دغدغه های اجتماعی و فرهنگی دارند کمتر آسیب پذیر هستند. اگر فعالیت های فرهنگی دانشجویی توسعه یابد و دانشگاهها دارای نشاط سالم باشند، قطعا می تواند افسردگی و آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر