۱۳۹۴ بهمن ۲۹, پنجشنبه

افزایش فاجعه فقر در حاکمیت آخوندی


افزایش فاجعه فقر در حاکمیت آخوندی
در حال حاضر میزان فقر در جامعه با توجه به افزایش نرخ ارز و تورم در سال های قبل و دوران تحریم، افزایش پیدا کرده که برای کاهش آسیب های ناشی از فقر، دستگاه های مسئول در حمایت اجتماعی مانند کمیته امداد، وزارت رفاه، بهزیستی، شهرداری، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن همکاری و اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین در حوزه اقتصاد کلان کشور نیز باید برنامه ریزی های لازم برای کاهش آسیب های ناشی از فقر انجام شود.
معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پس از حرف های مکرر بالا، با انتقاد از بودجه تخصیصی به حمایت های اجتماعی در کشور گفت: ۱۸درصد مردم جامعه از نظر دسترسی به زیرساخت ها و ۱۲ درصد خانوارها در مناطق شهری از لحاظ قابلیتی و ۲۸ درصد نیز از لحاظ درآمدی فقیر هستند.
وی که در محل کمیته امداد سخنرانی می کرد گفت: تا زمانی که در حوزه سیاست های کلان کشور تصمیمات درستی برای حمایت های اجتماعی اتخاذ نشود، تحول اساسی در کشور انجام نخواهد شد. در حوزه حمایت های اجتماعی باید یک نظام یکپارچه و شبکه منسجمی تشکیل شود ولی متاسفانه در حال حاضر شاهد شبکه منسجمی از خدمات حمایت های اجتماعی نیستیم و در حوزه حمایت ها در کشور ضعف داریم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر