۱۳۹۴ بهمن ۲۵, یکشنبه

مریم رجوی: هيچ تفاوتي بين روحاني و ولي فقيه علي خامنه اي وجود ندارد.


شنبه, 24 بهمن 1394 ساعت 18:42 نوشته شده توسط  بهار ایران

                                          اجلاس «سياست قاطع عليه رژیم ايران- حمايت از مقاومت»

روحانی طي 37 سال گذشته در كليه جنايتهاي اين رژيم دست داشته است.

سایت ایلاف دکتر اسامه مهدی ـ 200 شخصيت انگليسي از حكومت و نهادهاي اين كشور خواستار حمايت از متحدين بريتانيا در منطقه براي ايستادگي در مقابل دخالتهاي روبه افزايش ايران در امور داخلي آنها شدند... در عين حال مريم رجوي رهبر اپوزيسيون ايران هشدار داد كليه اموالي كه ايران بخاطر رفع تحريمها بدست مي آورد آنها را در جنگ سوريه و عراق و يمن و در تروريسم در اروپا هزينه خواهد كرد.
 مريم رجوي رئيس جمهور شوراي ملي مقاومت ايران در سخناني كه روز جمعه در پاريس در كنفرانس ” سياست قاطع در قبال ايران حمايت از مقاومت ايران” با شركت مسؤلين و شخصيتهاي سياسي انگليسي و پارلمانترهايي از كميته پارلماني ” براي ايران دمكراتيك” ايراد كرد, گفت: برخي ها در غرب ادعا مي كنند كه تعامل با رئيس جمهور ايران حسن روحاني به ميانه روي رژيم منتهي مي شود, درحالي كه بلحاظ بنيادگرايي هيچ تفاوتي بين روحاني و ولي فقيه علي خامنه اي وجود ندارد. وي افزود كه او طي 37 سال گذشته در كليه جنايتهاي اين رژيم دست داشته است و حتي اگر با رهبر عالي تفاوتي داشته باشد فاقد قدرت و تواني است كه به او اجازه اجراي سياستهاي ”ميانه روانه اش” بدهد.مریم رجوی هشدار داد كه امضاي هرگونه قراردادي با روحاني بمثابه كمك و حمايت از ولي فقيه است. وي توضيح دادحداقل نصف توليدات داخلي در حال حاضر در اختيار ولي فقيه و نيروهاي سپاه پاسداران مي باشد. مریم رجوی همچنين گفت, بهمين خاطر هرگونه گسترش تعامل با ايران مورد استفاده اين رژيم و بخصوص شركتهاي وابسته به خامنه اي و نيروهاي سپاه منجر شده و اين اموال را براي جنگ و تروريسم در سوريه صرف خواهند كرد و به اين صورت آنها خود اروپا را در معرض خطر قرار مي دهند.
رجوي اشاره كرد كه او قبلا در مورد خطر استبداد ديني حاكم بر ايران هشدار داه بود, او گفت كه تهديد اين رژيم در داخل در نقض حقوق بشر و در منقطه به عدم ايجاد ثبات از طريق ادامه جنگ و كشتار در سوريه و عراق و يمن و لبنان ...بارز مي شود, همچنين خطر اين رژيم در جهان از طريق ترويج تروريسم خود را نشان مي دهد.
مریم رجوی تأكيد كردرژيم ايران گروههاي بينادگرا چه سني و چه شيعه را مورد حمايت قرار مي دهد و در تغذيه و تقويت آنها نقش دارد.رجوی اضافه کرد كه اين گروهها يا مزدور اين رژيم هستند و يا بصورت اتوماتيك و عملا در تروريسم تحت نام اسلام با آن متحد هستند و وجود و ادامه حضور آنها بخاطر وجود اين رژيم مي باشد.
رجوي گفت كه ادعاي برخي ها در خارج از ايران مبني بر ميانه روي ايران بعد از امضاي توافق اتمي با گروه پنج بعلاوه يك تنها يك پوش است. ... وي گفت آنچه عملا انجام شد تماما عكس اين است و بعد از توافق اتمي نقض حقوق بشر توسط اين رژيم بيشتر شده است و پديده دخالت و كشتار در سوريه توسط حاكمان ايران دو چندان گرديده و آنها بودند كه پاي روسيه را به آنجا كشاندند.
رجوي تأكيد كرد, سياست درست در موضوع ايران اينست كه جامعه جهاني مبارزه مردم ايران و مقاومت ايران براي تغيير اين رژيم را برسميت بشناسد, چرا كه مردم ايران تنها قدرتي هستند كه توان از بين بردن اين خطر و رساندن ايران و منطقه خاورميانه به دمكراسي و ثبات مي باشند علاوه بر اين بايد از امنيت كمپ ليبرتي _حريه_ وابسته به اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران اپوزيسيون در نزديكي فرودگاه بين المللي بغداد دفاع كرد و اين موضوع بايد در جايگاه مهمي در اين سياست درست قرار داشته باشد.
حقوق بشر
از طرفي مارتين داي پارلمانتر بريتانيايي بر ضرورت حمايت از خواست هاي مقاومت ايران درمورد دفاع از حقوق بشرتاكيد كرد درحاليكه توبي بركينز نماينده مجلس عوام بريتانيا اشاره نمود كه شوراي ملي مقاومت ايران در تلاشهايش براي برقراري صلح و آزادي در ايران از پشتيباني نامحدود ما برخورداراست ”.
مارك ويليامز عضو مجلس عموم بريتانيا به نوبه خود گفت كه” وظيفه ما است كه از برنامه ده ماده اي رجوي براي آينده ايران آزاد دفاع كنيم ”
در اين كنفرانس كساني كه از بريتانيا شركت كردند عبارتند از : ديويد جونز وزير سابق در دولت بريتانيا و رئيس بسيج بين المللي پارلماني در دفاع از اشرف و رئيس گروه پارلماني براي ايران آزاد, سر آلن ميل معاون گروه اشتراكيون در پارلمان اروپا , لُرد توني كلارك رئيس پيشين حزب كارگر, جيم فيتز پاتريك وزير پيش محيط زيست, مارك ويليامز, توبي بركينز وزير دفاع دردولت سايه, ماتيو افرد معاون وزير , مايك فرير معاون وزير , مارتين دي نماينده حزب ملي اسكاتلند و وكيل كلر آفورد.
خطر ايران
از طرفي 200 تن از شخصيتهاي بريتانيايي در مجلسين عوام و اعيان , تمام طرفهاي بريتانيا را فراخواندند تا سياستهاي خود در رابطه با ايران را بازنگري نمايند .. و تاكيد كردند كه بحران كنوني در منطقه از جمله نفوذ گسترده آشكار ايران در عراق و سوريه و تهديد فزاينده بنيادگرايي اسلامي ضرورت اين بازنگري سياسي را در اولويت قرار مي دهد.
و اضافه كردند كه ايران سركوب سياسي خود را بيش از هر زمان ديگر شدت بخشيده و به دخالت ويران كننده خود در عراق و سوريه و يمن ادامه مي دهد.. و گفتند كه برغم همه اينها ” دولت ما همراه با همپيمان غربي خود سياست مماشات با ايران را ادامه مي دهد به اميد اينكه رژيم ايران را تشويق نمايد تا خط مشي خود را تغيير دهد اما اكنون زمان آن رسيده است كه اين خط مشي مبهم را كنار بكذارند.
اين شخصيتها كه ” كميته پارلماني بريتانيا براي ايران ” را تشكيل مي دهند خواستار اين شدند كه مسئله حقوق بشر بعنوان پايه اصلي در روابط بريتانيا با ايران قرار گيرد و به حاكمان آنها توضيح داده شود كه خط مشي سركوبگرانه شان در قبال مردمشان امري غير قابل قبول است و احترام به حقوق بشر در روابط دوجانبه بريتانيا با ايران در اولويت قرار دارد .
آنها همچنين خواستار مجبور كردن رژيم ايران براي پذيرش اينكه” در هر زمان و هرمكان” بتوانند به سايت هاي نظامي و غير نظامي و همه دانشمندان اتمي دسترسي داشته باشند و قبل از برداشته شدن محاصره ابعاد نظامي احتمالي برنامه هسته اي ايران كاهش داده شود و مطلقا به آنها اجازه داده نشود كه توافق هسته اي را نقض نمايد.
شخصيتها بريتانيايي بر ضرورت كمك به همپيمانان منطقه اي براي ايستادگي در برابر دخالتهاي فزاينده ايران در امور دخالي آنها تا منبعي براي بي ثباتي در اين كشورها نباشد اصرار نمودند, و براي برقراري دمكراسي در ايران غير اتمي و جدايي دين از دولت و برابري زن ومرد و از بين بردن تمام اشكال تبعيض ديني و قومي و مقابله با بنيادگرايي اسلامي و اصولگرايي و تنظيم با نيروهاي معتدل در جهان اسلام , بر ضرورت همكاري كردن با اپوزيسيون دمكراتيك ايران كه در شوراي ملي مقاومت و رئيس جمهور برگزيده آن خانم رجوي و جنبش سازمان مجاهدين خلق نمايندگي مي شود اشاره كردند.

بر گرفته از سایت بهار ایران 
http://iran-spring.com/fa/presseschau/34-presseschau/10588/2016-02-13-17-50-06

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر