۱۳۹۴ بهمن ۲۵, یکشنبه

تظاهرات در مونيخ : ظريف را از كنفرانس اخراج كنيد!


شنبه, 24 بهمن 1394 ساعت 11:15 نوشته شده توسط  بهار ایران 

رویترز: اعتراض ایرانیان به حضور ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ
در اولين روز برگزاري كنفرانس امنيتي مونيخ، يك تظاهرات اعتراضي به دعوت دفتر نمايندگي شوراي ملي مقاومت ايران در آلمان در ميدان مركزي مارين پلاتس Marienplatz در مقابل شهرداري شهر مونيخ و در نزديكي محل كنفرانس برگزار شد. خبرگزاري رويترز خبر اين تظاهرات را از همان محل به همه جهان مخابره كرده و نوشت : در حالي كه ظريف در كنفرانس امنيتي مونيخ شركت مي كند، ايرانيان به افزايش اعدام ها اعتراض مي كنند
تظاهركنندگان پلاكاردهايي در دست داشتند كه روي آنها نوشته شده بود، جواد ظريف را اخراج كنيد! تظاهركنندگان طي اطلاعيه اي اعلام كردند كه  رژيم آخوندي بايد بخاطر موج اعدامها در ايران و كشتار در سوريه مورد بازخواست و به جرم جنايت عليه بشريت مورد محاكمه قرار بگيرد.

تظاهركنندگان تصاوير ديدار آخوند خامنه اي و وزيرخارجه اش ظريف با بشار اسد ديكتاتور سوريه را حمل ميكردند كه روي آنها مهر باطل شد خورده بود. آنها با شور و  هيجان شعار ”مرگ بر اصل ولايت فقيه” سرداده و خواستار سرنگوني ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ميهنمان شدند.
image001 04306
تاترهاي خياباني عليه موج اعدامها در دوران روحاني و همچنين يك نمايشگاه مستند از نقض فزاينده حقوق بشر در ايران توجه بسياري از شهروندان مونيخي را بخود جلب كرده بود.
خبرنگاران و عكاسان رسانه هاي بين المللي و آلماني از جمله تلويزيون رويتر، تلويزيون آسوشيتدپرس، تلويزيون ايالت بايرن، روزنامه بيلد، روزنامه آبندسايتونگ، تلويزيون روسيه ، تلويزيون اوكرائين، روزنامه راين فالتس از جمله رسانه هايي بودند كه با حضور در صحنه اقدام به تهيه خبر و گزارش پرداختند.

تظاهركنندگان اعلام كردند: «رژيم آخوندي و جنايتهایش در سوريه مشكل اصلي این کشور و تمامي منطقه خاورميانه است. شركت دادن اين رژيم در تلاشها براي حل بحران سوريه به همان ميزان منطقي و مشروع است كه از آتش افروز براي خاموش كردن آتش كمك گرفته شود. خروج رژيم ايران و شبه نظاميان تروريستي وابسته به آن از سوريه اولين گام ضروري براي توقف خونريزي ها در اين كشور است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر